Internetiniai tinklapiai-interviu.
Parašė kanativas 2009 gruodžio 22 11:12:18
Norėdamas šio portalo lankytojus daugmaž supažindinti su interneto svetainės kūrimo sunkumais ir išties nelengvu keliu kol yra pasiekimas geras rezultatas, aš pateikiu štai tokį interviu/straipsnį.


Apie internetinius puslapius nemažą patirtį sukaupęs ir ne su viena Individualia įmone, ar Uždarąja akcine bendrovę sutartį pasirašęs gali plačiau papasakoti mūsų mokyklos vienuoliktokas e-tinklapiai.lt savininkas.
Tinklapių kūrimu susidomėjau daugmaž prieš 3 metus, tada būdamas 15-iolikos sunkiai įsivaizdavau kaip tarkime veikia tinklapis, kokia jo struktūra, ko reikia norint turėti savo tinklapį ir pan. Visų pirma internete ieškojau pradžiamokslio pamokų, kurias rasti buvo nesudėtinga.
Iš pradžių sužinojau, jog kuriant tinklapį yra reikalingos tam tikros programavimo kalbos, jam talpinti reikalingas serveris, reikalinga nusipirkti internetinį vardą domeną ir pan. Pamažu pradėjau mokintis HTML programavimo kalbos, ją pramokęs galėjo padaryti labai primityvų tinklapį, aišku profesionalumo ten nė lašo, nes vienos programavimo kalbos profesionaliam tinklapiui padaryti tikrai neužtenka, auga žmonių poreikiai, keičiasi internetinių tinklapių raida, tad sustojus ir išmokus vieną kalbą, esi pasmerktas nieko nepasiekti.
Po HTML sekė įvairūs programavimo kalbų interpretatoriai, grafinis dizainas, duomenų bazės ir panašiai.
Praėjus pirmiems metams, jau buvau sukaupęs daugiau teorinių žinių negu praktinių, tad viską reikėjo interpretuoti internetinėje erdvėje, pamažu dariau nesudėtingus tinklapius pažystamiems nemokamai kaip reklamą ateičiai, vėliau keičiantis internetinei raidai išpopuliarėjo animacinių tinklapių kūrimas Flash, tinklapius su šia programavimo kalba galima padaryti įspūdingus, nepriekaištingo valdymo bei išvaizdos, tad pamatęs jog animaciniai tinklapiai tikrai turės paklausą, pamažu pradėjau praktikuotis ir mokytis šios programavimo kalbos, sekėsi sunkiai, bet stiprus kitų programavimo kalbų pamatas labai padėjo įtvirtinti Flash žinias, nes keičiantis tinklapių raidai ir atsirandant kitoms programavimo kalboms, yra tiesiog ištobulinamos senosios.
Taigi reikėjo kelių mėnesių, kol galėjau drąsiai sakyti jog „moku kurti profesionalius Flash tinklapius“.
Pamažu manimi pradėjo domėtis kelios individualios įmonės bei pagal verslo liudijimus dirbantys žmonės, tinklapius stengiausi daryti tvarkingus ir būtent pagal klientu reikalavimus ir norus, sekėsi sunkiai, nes tam padaryti reikia daug laiko, o kadangi lankiau dar ir mokyklą, viską suderinti buvo labai sudėtinga, o kartais net neįmanoma. Bėgant laikui įsitvirtinau tarp būrio įmonių bei uždarųjų akcinių bendrovių kaip kokybiškus tinklapius kuriantis studentas, dažnai nustebdavo pamatę mano darbus ir sužinoję mano amžių, tad kartais sunkiai įtikindavau pasirašyti sutartį ir pradėti projektą.
Galiu pasakyti jog norint tvirtai įsitvirtinti rinkoje, o ypač tinklapių kūrimo sferoje, „stovėti vietoje“ begalima, keičiasi tinklapiai, tobulinasi programavimo kalbos, tad einant pirmyn reikia daug kantrybės ir noro.
Kitas niuansas, nereikia tikėtis gerų rezultatų per trumpą laiką, nusiteikite jog ne vienus metus prasėdėsite kito akimis bergždžiai, kol gausite pirmuosius uždirbtu pinigus.
Taip pat aš vadovaujuosi viena taisykle, jog tinklapius reikia kurti žemesnėmis negu rinkos kainomis, to pasekoje sudominę užsakovą pigesne kaina ir aukšta kokybe kelsite savo autoritetą ir tai įtakos tolimesnį bendradarbiavimą su užsakovu, štai keletas Lietuvoje gerai žinomų įmonių, bendrovių su kuriomis sėkmingai bendradarbiauju iki šiolei,
Lietuvos ir užsienio logistikos uždaroji akcinė bendrovė „Šiaurės vilkas“
Klaipėdos regiono radijo stotis „Lalūna“.
Viena didžiausių Lietuvos nardymo įmonių „Oktopusas“, „Nardymas.eu“.
Lietuvos televizija „LRT“.
Taigi, jeigu nusprendėte kurti internetinį portalą ir iš to bandyti uždirbti, gerai pagalvokite, ar jums tikrai to reikia ir ar tikrai turėsite kantrybės valandų valandas prasėdėti ir neretai pasiekti ne aukštų rezultatų.