vps (virtual private server)
Parašė Jaunelis 2010 liepos 27 18:07:26
Taigi, pradedantiesiams dirbti pateikiu kartu su tm (Tadu) ruošta straipsnį apie vps (virtual private server) ir jo panaudojimo galimybės. Vps dažniausiai yra fiziniame serveryje pajungtas vienas iš serverių apie tai platesnę informaciją pateikiame toliau. VPS/VDS (toliau paprastai – VPS) serverių esmė susideda iš to, kad į serverį yra įdiegiamas specialių programų paketas, leidžiantis „Virtualizuoti“ operacines sistemas tokiu būdų, kad būtų galima talpinti skirtingus ir nepriklausomus „konteinerius“. Šnekant paprasčiau, tokiu būdu viename fiziniame serveryje yra galimybė kurti keletą nepriklausomų virtualių serverių. Šito dėka, Jūs galite daryti praktiškai betkokius nustatymus ir diegti programinę įrangą, kuri yra Jums reikalinga. Jūsų VPS serveris dirbs kaip pilnavertis fizinis serveris, su savo nustatymais ir valdymo pultu.
Dažniausiai sutinkamos linux os (operacinės sistemos):
• CentOS 4 arba 5, 32 arba 64bit
• Debian 5.0, 32 arba 64bit
• SuSE 11.1, 32 arba 64bit
• Ubuntu 8.04 arba 9.10, 32 arba 64bit

Kaip matote os pasirinkimas linux virtualiems privatiems serveriams yra ištiesų nemažas galima rinkits iš pagrindinių operacinių sistemų Centos, Debian, Suse, Ubuntu kurios yra palaikomas su 32 bit arba 64 bit.
Tokius vps serverius Lietuvoje teikia:
- Hostex.lt
- Serveriai.lt
- Duomenucentras.lt
- Static.lt
- Eurovps.lt
Ir daug kitų juridinių ar fizinių asmenų, juos rasti galite pasinaudoje paieškos sistemomis.

VPS serverių panaudojimas
Vps serveriai tarp jaunų žmonių dažniausiai naudojami:
- Žaidimų serverių palaikymas (Counter-strike 1.6 arba Source, Sa-mp, Lineage 2, MU, Call of duty ir daugybei kitų žaidimų serverių, tiesa žaidimų serveriai yra pritaikyti Linux os palaikymui, nors žaidžiama ir su Windows platforma.
- Kiti serveriai kaip radio (Shoutcast, Icecast), statistikų.
- Svetainės – rimtesnėms svetainėms imami atskiri serveriai kur pajungiamas phpmyadmin palaikymas, apache ir kita pagal poreikius os, taipogi vps serveriuose galima pajungti ir Direct admin, cpanel, centova ir kitas įvairias sistemas.

Į ką reiktų atsižvelgti perkant vps:
- Kaina / Kokybė – jei kaina aukšta nebūtinai reiškia jog ir kokybė aukšta, taigi pasidomėkite jums rūpima informacija.
- Palyginkite vps kainas, daugumos tiekėjų planai yra gana panašus ram (darbinė atmintis) atžvilgiu taigi į tai galite orientuotis lygindami planus, taipogi žiūrėkite kokie procesoriai (CPU), kiek vietos standžiajame diske (HDD) ir kokia greitaviką, bei papildomi privalumai yra suteikiami.
- Pasidomėkite atsiliepimais, pasiklausinėkite draugų kas naudojasi šių tiekėjų paslaugomis.

Tai minimali informacija apie vps serverius, tikimės jog ji jums pravers. Ši pateikta informacija buvo rašytą tm ir jaunelis, bet kai kuris tekstas, buvo panaudotas radus jį internete

[b][color=green](C) 2010 PhpFusion-lt.com[/color][/b]