8 SEO patarimai padėsiantys žmonėms rasti jūsų svetainę
Parašė flapas 2010 liepos 29 14:07:01
[h=1]8 SEO patarimai padėsiantys žmonėms rasti jūsų svetainę[/h]
Patyrę interneto svetainių kūrėjai pasakys jums: „Tiesiog sukurkite svetainę – ir į ją niekas neužeis“. Tai tiesa. Tiesiog sukurta svetainė nepritrauks lankytojų. Reikia padirbėti, norint vieną kartą į svetainę privilioti klientų, ir dar daugiau dirbti, kad jie sugrįžtų.

Dauguma žmonių randa interneto svetaines naudodamiesi paieškos sistemomis. Pavyzdžiui google ieško beveik pusė visų interneto vartotojų. Yahoo! ir MSN yra kitos populiariausios paieškos sistemos.

Pagrindinis dalykas, padedantis žmonėms surasti jūsų svetainę, yra geras paieškos rezultatų reitingas. Dauguma žmonių pasitenkina tik pirmu paieškos rezultatų puslapiu. Be to, būti sąrašo viršuje, geriau nei apačioje.

Rezultatams sutvarkyti paieškos sistemos naudoja sudėtingus algoritmus. Geras puslapio reitingas nėra atsitiktinis. Optimizavimas paieškos sistemoms, arba SEO, yra aukšto rango svetainės kūrimo procesas.

Kiekviena paieškos sistema naudoja šiek tiek skirtingus rezultatų reitingavimo algoritmus. Be to, daugelis reguliariai koreguoja ir tobulina savo algoritmus, tačiau SEO pagrindas visuose paieškos sistemose nesikeičia. Vis dėlto SEO yra sudėtingas, kruopščiai suplanuotas būdas, galintis padidinti jūsų interneto svetainės lankytojų srautus.

Štai aštuoni sėkmingo SEO žingsniai.

[b]1. Protingai pasirinkite raktažodžius[/b]
Raktažodžiai – tai žodžiai, pagal kuriuos klientai randa jūsų svetainę, naudodamiesi paieškos sistemomis. Todėl reikėtų taip optimizuoti svetainę, kad ji būtų lengvai randama pagal šiuos žodžius ar frazes. Turite pasirinkti raktažodžius, kurie tiksliai atspindi jūsų verslą. Jie turi būti pakankamai specifiniai, kad tiktų potencialiems klientams, bet ne per siauri.

Žinoma, jūs greičiausiai turėsite daugybę raktažodžių. Geriausia būtų skirtingiems puslapiams pasirinkti skirtingus raktažodžius. Jei jūsų įmonė gerai žinoma, naudokite jos pavadinimą puslapyje „Apie mus“. Bet dauguma klientų ieškos produktų ar paslaugų, o ne jūsų vardo.

Norėdami išsirinkti geresnius raktažodžius, peržiūrėkite lankomumo statistiką, kad žinotumėte, kokie paieškos terminai padėjo surasti jūsų svetainę. Taip pat išbandykite paieškos terminus, kad pamatytumėte, kurie iš jų veikia konkurentų svetainėse.

[b]2. Protingai naudokite raktažodžius[/b]
Jūsų svetainės raktažodžiai turėtų būti kiekvieno puslapio metaantraštėje. Metaantraštė yra pačiame naršyklės lango viršuje, virš meniu juostos.

Raktažodžiai turėtų pasirodyti ir kiekviename atidaromame interneto puslapyje. Ypač svarbu, kad jie dažnai pasirodytų pradinėse pastraipose.

Vis dėlto atsispirkite pagundai naudoti per daug raktažodžių. Paieškos sistemos gali tai pastebėti ir sumažinti jūsų puslapio reitingą. Optimaliam raktažodžių tankiui parinkti yra specialių įrankių. Tačiau venkite programinės įrangos, kuri rašo svetainės puslapius.

Auksinė SEO taisyklė: niekada neaukokite turinio kokybės dėl raktažodžių. Tai paveiks jūsų puslapio reitingą. O svarbiausia – jūsų svetainė nepritrauks lankytojų.

[b]3. Patikrinkite raktažodžius „mokėjimo už paspaudimą“ informacine priemone[/b]
„Google’s AdSense“, „MSN adCenter“ ar kita „mokėjimo už paspaudimą informacinė programa patikrins raktažodžio efektyvumą. Pamatysite, ar raktažodžiai padidins svetainės lankomumo srautus. Įsitikinsite, kad raktažodžiai skirti mokiems klientams.

„Mokėjimas už paspaudimą“ gali būti brangus. Tačiau tai pritrauks klientų į jūsų svetainę.

„Mokėjimas už paspaudimą“ nėra ieškos modulio optimizavimo pakaitalas. Jį reikia naudoti kartu su SEO, kad įvertintumėte raktažodžius. Jei rezultatai menki, pagalvokite, kaip pakeisti raktažodžius.

[b]4. Sukurkite nuorodų tinklą į savo svetainę[/b]
Paieškos sistemos vertina gaunamas nuorodas kaip balsavimą už jūsų svetainę. Todėl kuo daugiau turite nuorodų, tuo aukštesnis jūsų puslapio reitingas.

Tačiau yra ribos. Paieškos sistemos turi vertinti susietas svetaines kaip kokybiškus adresus. Jei prastos reputacijos svetainėje bus nuoroda į jūsų svetainę, tai gali pakenkti jūsų svetainės reitingui.

Siūloma keisti nuorodomis su svetainėmis, kurios susiję su jūsų verslu. Dar geriau, jei jų reitingas aukštesnis. Paprašykite, kad prastos reputacijos svetainė pašalintų visas nuorodas į jūsų svetainę.

Norėdami gauti visų svetainių sąrašą su nuorodomis į jūsų svetainę, pabandykite pasinaudoti paieškos sistemomis. Paieškos lauke tiesiog įveskite: svetainėsvardas.

[b]5. Išlaikykite savo SEO etišką[/b]
Apgaulingais būdais norėdami padidinti puslapio reitingą, gausite priešingą efektą. Jūsų svetainė netgi gali atsidurti tarp uždraustų paieškos rezultatų (įtraukta į juodus sąrašus). Vieną kartą uždraudus svetainę, beveik neįmanoma pasiekti, kad ją vėl rodytų. Todėl svarbu vengti bet kokių neetiškų veiksmų.

Nenaudokite per daug raktažodžių. Savo puslapiuose nenaudokite jokio paslėpto teksto. Nekurkite veidrodinių svetainių – identiškų su jūsų tinklapiu susietų svetainių. Įsitikinkite, kad skirtingų puslapių turinys žymiai skiriasi. Skirtinguose puslapiuose esantis panašus turinys paieškos sistemoms gali pasirodyti apgaulingas.

Vieno puslapio pridengimas ar paslėpimas už savo kito puslapio taip pat nėra gerai. Pridengiant sukuriami du puslapiai. Paieškos sistemų vorai matys vieną puslapį su daugybe raktažodžių. Lankytojai matys kitą puslapį, kuris gali būti nesusietas su raktažodžiais.

Yra išimtis: jei turite „Flash“ svetainę, jos beveik neįmanoma optimizuoti. Paieškos vorai nesupranta „Flash“ svetainių. Tokiu atveju galite sukurti už jos atsidarančią HTML svetainę. Tik įsitikinkite, kad jos turinys būtų toks pat, kaip „Flash“ svetainės.

[b]6. Pateikite savo svetainę paieškos sistemoms[/b]
Patikrinkite, ar paieškos sistemos indeksuoja jūsų svetainę. Jei jūsų svetainė turi daug gaunamų nuorodų, paieškos vorai suras ją automatiškai. Paieškos vorai „šliaužia“ internetu ir pastoviai atnaujina duomenų bazę.

Jei jūsų svetainė neatsiranda automatiškai, galite pateikti ją indeksuoti pasinaudodami registracijos forma. Trijose didžiausiose paieškos svetainėse yra interneto adresų pateikimo formos.

[b]7. Stebėkite savo SEO progresą, bet būkite kantrūs[/b]
SEO neatsiranda per vieną naktį. Gero puslapio reitingo padarymas užtrunka mėnesius. Bandydami pagreitinti savo SEO kampaniją, galite pridaryti klaidų. Šių klaidų pasekmės gali būti skaudžios.

Tačiau stebėti progresą yra svarbu. Atlikite raktažodžių paiešką naudodami pagrindines paieškos sistemas, kad pamatytumėte savo užimamą vietą. Galite nustebti pamatę, kad jūsų svetainė pasirodo įvedus susijusias sąvokas. Tai jūsų sėkmė.

Rezultatai svyruos, gali keistis kasdien ar kas valandą. Jei norite žinoti tikslią savo padėti, tikrinkite ją dažnai. Nesijaudinkite dėl nedidelių kilimų ar kritimų. Bet imkitės priemonių, jei pastebėsite kryptingą kritimą.

Augant jūsų svetainės srautams, turi augti ir pardavimas. Jei pardavimas nedidėja, iš naujo įvertinkite svetainės turinį ir naršymą. Norėdami padidinti pardavimą, turite daug padirbėti kurdami reklaminius svetainės tekstus.

[b]8. Naudokite specialistus iš šalies[/b]
Optimizavimas paieškos sistemoms yra kasdienis tęstinis procesas. Kai kurios įmonės specializuojasi SEO.

Samdyti SEO įmonę savo svetainei optimizuoti yra brangu. Kaina svyruoja atsižvelgiant į svetainę, siūlomas paslaugas ir sugaištą laiką. Tačiau dėl gaunamos naudos tai gali būti protinga investicija. Jūs samdote specialistus, kurie pasieks geresnių rezultatų nei jūs pats. O dėl gero SEO išsiplėtęs verslas greičiausiai su kaupu padengs išlaidas.

Blogas SEO gali būti kenksmingesnis nei jokio SEO. Todėl svarbu surasti tinkamą įmonę, tvarkančią jūsų kampaniją. Susipažinkite su įmonės etikos kodeksu. Jis turi aiškiai atkreipti dėmesį į apgaulingus SEO būdus.

Žinoma, pačios įmonės svetainė turėtų būti aukšto reitingo. Bet vien tuo nepasikliaukite. Kreipkitės į įmonės nurodytus rekomenduotojus. Apsilankykite svetainėse, kuriose dirbo įmonė, ir atkreipkite dėmesį į rezultatus.

Be to, įmonė turėtų pateikti detalų planą ir nurodyti daugybę metodų, kurie pagerintų reitingą. Žinoma, jų metodai – ir kainų sudarymo planas – turi būti aiškūs.

Venkite įmonių, kurios sukuria nerealius lūkesčius. Pavyzdžiui, venkite įmonės, jei jos garantuoja kažkokias konkrečias vietas tarp „Google“ rezultatų (atsiminkite, kad jie kinta). Žadančios greitus rezultatus, greičiausiai naudoja apgaulės būdus.

Prisiminkite, kad vis dėlto paieškos sistemų optimizavimas gali būti labai naudingas. Gerai optimizuoti puslapiai pritraukia lankytojus, bet tik gera prekė lankytojus pavers klientais.

[u][b]Šaltinis: www.microsoft.com/lietuva [/b][/u]