PHP-Fusion V7.02.03 įdiegimas
Parašė MaFetas 2011 spalio 31 19:10:33

Elementarus straipsnis, kaip instaliuoti PHP-Fusion v7.02.03 versiją, su smulkiu aprašymu. Pateikiu straipsnį nes reikėjo panašų dalyką pristatyti koledžui ;) Nors ir yra panašus ar toks pat straipsnis(-iai), bet manau šis ir nepamaišys ;)

  

PHP-Fusion v7.02.03 - tai šiuo metu naujausia šios sistemos versija. Norint įdiegti ją į savo serverį Jums tereikia parsisiųsti reikiamus failus:

 

Siųstis PHP-Fusion V7.02.03 iš PHP-Fusion.co.uk

Siųstis PHP-Fusion v7.02.03 iš PHPFusion-LT.com

 

Išarchyvavus turėtume rasti 1,814 failus, nei daugiau nei mažiau, bent jau šioje versijoje ir šiuo metu. Visus failus keliame į savo serverį ir einame pradėti pirmąjį diegimo žingsnį.

 

 

1 žingsnis.

 

Po failų sukėlimo, norint pradėti diegimo procedūrą einame adresu: http://www.jusu-svetaine.lt/ arba tiksliau http://www.jusu-svetaine.lt/setup.php

 

Atsidariusiame lange matome pirmajį PHP-Fusion TVS diegimo puslapį, kuris atrodo taip:

 

 

Šiame puslapyje mus reikia pasirinkti diegimo, bei pačio tinklapio kalbą. Originaliame failų rinkinyje rasite tik anglų kalbos paketą. Daugiau galite rasti ir parsisiųsti iš čia:

 

Siųstis lietuvybę iš PHPFusion-LT.com

Siųstis kitus kalbos paketus iš PHP-Fusion.co.uk

 

Pasirinkus norimą kalbą tęsiame diegimo procedūrą ir spaudžiame apačioje esantį mygtuką 'Next'.

 

 

 2 žingsnis.

 

Antrame diegimo puslapyje matome failų bei aplankalų su įrašymo/skaitymo teisėmis (aiškiau manau būtų - chmod, apie tai skaitykite daugiau čia) Šiems failams bei aplankalams reikalingas chmod 777, kaikurie serveriai šios funkcijos neleidžia, todėl reiktų naudoti chmod 755. Jei viskas atlikta teisingai prie kiekvieno failo bei aplankalo turime matyti žalią užrašą 'passed', toliau spaudžiame apačioje esantį mygtuką 'Next' ir tęsiame įdiegimą.

 


 

 

3 žingsnis.

 

Trečiame diegimo puslapyje matome MySQL duomenų bazės nustatymus, kuriuos turime užpildyti savo turimais duomenimis (apie tai kol kas nepasakosiu smulkiau).

 

Database Hostname (Duomenų bazės adresas) - dažniausiai šio laukelio redaguoti nereikia, paliekamas 'localhost', nebent serverio informacija ar administratorius nurodo kitaip.

 

Database Username (Duomenų bazės vartotojo vardas) - įrašykite jau esamą duomenų bazės vartotojo vardą, kurį sukūrėte patys arba jau esamą sukurtą sistemos, ar serverio administratoriaus.

 

Database Password (Duomenų bazės vartotojo slaptažodis) - įrašykite slaptažodį, kurį sukūrėte patys arba jau esamą, sukurtą sistemos, ar serverio administratoriaus.

 

Database Name (Duomenų bazės pavadinimas) - įrašykite jau esamą arba sukurkite naują duomenų bazę į kurią bus įrašyti reikiami MySQL duomenų bazės laukeliai ir vėliau kaupiama visa TVS informacija. Daugiau informacijos ieškokite http://www.mysql.com/

 

Database Prefix (Duomenų bazės laukelių priesaga) - galite palikti jau esamą arba susigalvoti savo sudarytą iš įvairių simbolių.

 

Cookie Prefix (Sausainėlių priesaga) - galite palikti jau esamą arba susigalvoti savo sudarytą iš įvairių simbolių.

 

 

Teisingai suvedus duomenis spaudžiame apačioje esantį mygtuką 'Next'

 


 

Jei duomenys buvo sėkmingai suvesti ir pavyko įrašyti visas reikiamas MySQL lenteles, gausite tokį rezulatatą, kuriame bus parašyta, jog prisijungimo duomenys prie MySQL duomenų bazės sėkmingai įrašyti į konfigūracijos failą, bei sėkmingai sukurti reikiami laukeliai. Spaudžiame apačioje esantį mygtuką 'Next' ir toliau tęsiame sistemos diegimą.

 


 

 

4 žingsnis.

 

Ketvirtame diegimo puslapyje matome pagrindinio administratoriaus sukūrimą, tai bus pagrindinis administratorius kuris galės redaguoti visą informaciją (turės visas esamas admin privilegijas).

Reikės susigalvoti vartotojo vardą, prisijungimo slaptažodį, administratoriaus slaptažodį (kuris bus reikalingas norint redaguoti/pildyti kai kurią tinklapio informaciją) bei el.pašto adresą.

Viską užpildžius spaudžiame apačioje esantį mygtuką 'Next'

 


 

 

 

 

5 žingsnis.

 

Jei viską teisingai atlikote, Jūs sėkmingai įdiegėte šiuo metu naujausią PHP-Fusion v7.02.03 versiją. Apačioje esančiame paveiksliuke matote pranešimą apie sėkmingai užbaigtą sistemos diegimą. Atkreipkite dėmesį, jog patariame kuo skubiau iš pagrindinės direktorijos ištrinti instaliacijos failą (setup.php) ir konfigūracijos failui (config.php) suteikti įrašymo/skaitymo teises į 644, aiškiau sakant su'chmod'inkite config.php failą suteikdami 644 teises.

 


 

 

Paspaudus mygtuką 'Finish' automatiški būsite nukreiptas į šviežiai įdiegtą PHP-Fusion sistemą, kurią jau galėsite pilnai naudoti.

 


 

 

 

Tikiuosi šis paprastas straipsnis (pamokėlė) nebus visiškai nereikalingas ir kažkam pagelbės.

 

Demo versiją galite išbandyti čia: http://php.opensourcecms.com-script-s/details.php?scriptid=53

 

Straipsnio autorius: MaFetas