Temos pavadinimas: WordPress, Shopify ir PHPFusion programuotojų bendruomenė :: 46 proc. vaikų internete atvirauja su nepažįstamaisiais

Parašė Audixas· 2010 Vas. 9 17:02:40
#1

Programinės įrangos gamintojos „Microsoft“ iniciatyva atlikto tyrimo duomenimis, net 79 proc. vaikų Europos Sąjungoje naršo socialinių tinklų svetainėse, kuriose aktyviai bendrauja su nepažįstamaisiais ir atvirai dalinasi asmenine ar konfidencialia šeimos informacija. Bendrovė pateikia duomenis, kad 46 proc. europiečių vaikų įsitraukia į pokalbius su žmonėmis, kurių nepažįsta.

„Šiuo metu situacija tokia, kad vaikai yra pernelyg patiklūs, o tėvai – vis dar per ramūs dėl savo atžalų saugumo”, - teigė „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius Mindaugas Glodas.

Bendraudami internetu net 85 proc. vaikų atskleidžia savo vardą, 71 proc. publikuoja asmenines nuotraukas ir filmuotus vaizdus, 48 proc. pateikia el. pašto adresą, 44 proc. nurodo mokyklos pavadinimą, o 13 proc. atskleidžia net ir namų adresą.

„Vaikų saugumo situacija internete galbūt nėra katastrofiška, tačiau ji kelia nerimą. Naršydami socialiniuose tinkluose net 63 proc. vaikų yra užkalbinami nepažįstamųjų – komentuojami jų įrašai, nuotraukos, nepažįstamieji palieka savo atsiliepimus asmeniniuose vaikų profiliuose. Net 46 proc. europiečių vaikų įsitraukia į pokalbius su žmonėmis, kurių nepažįsta. Situacija Lietuvoje, pasižyminčioje viena didžiausių Europos Sąjungoje interneto skvarba, yra labai panaši“, - pažymėjo M.Glodas.

Antradienį visoje Europos Sąjungoje minima Saugesnio interneto diena. Šių metų Saugesnio interneto dienos tema - „Pagalvok prieš paspausdamas“.

Kaip galima išvengti pavojaus

Tarp grėsmių, su kuriomis vaikai dažniausiai susiduria internete, yra kompiuteriniai virusai ir kenkėjiškos programos, tapatybės vagystės, virtualus chuliganizmas, klaidinančios ir į spąstus viliojančios žinutės.

„Microsoft“ specialistai vaikams pateikia ir bendrų, ir konkrečių patarimų - pavyzdžiui, atidžiai skaityti visus įspėjimus, nesusitikinėti su internete įsigytais draugais ir pažįstamais be savo tėvų sutikimo, pasitikėtų savo jausmais ir abejonėmis. Jeigu kažkas internete kelia nerimą ar baimę, vaikus reikia skatinti tartis su tėvai, įdiegti ir nuolat atnaujinti antivirusinę programinę įrangą, įjungti ugniasienę ir programinės įrangos atnaujinimus, atsargiai elgtis su dokumentais, prisegtais prie elektroninių laiškų, ir juose esančiomis nuorodomis.

Taip pat rekomenduojama, norint uždaryti automatiškai iškylančiuosius langus, spausti arčiausiai krašto esantį mygtuką su „X“ ženklu. Taip pat rekomenduojama naudotis patikimomis interneto naršyklėmis, turinčiomis potencialiai pavojingų ar abejotino turinio svetainių blokavimo funkciją.

Tėvams patariama kompiuterį laikyti bendrame kambaryje, užduoti konkrečius klausimus apie tai, ką vaikai veikia internete, paprašyti „turistinės ekskursijos“ po svetaines, kuriose vaikai lankosi, naudoti programinę įrangą, ribojančią prieigą prie interneto svetainių.

„Vaikų saugumo internete“ tyrimą „Microsoft“ atliko tarp portalo MSN lankytojų. Iš viso tyrime dalyvavo 14 181 respondentas iš 11-kos Europos Sąjungos valstybių. Tyrimas apibendrino apklausų rezultatus, gautus 2009 metais.

Saltinis: www.delfi.lt