Temos pavadinimas: WordPress, Shopify ir PHPFusion programuotojų bendruomenė :: Fleimas apie būsimą RM saitą

Parašė ozzWANTED· 2009 Bal. 6 05:04:23
#14

Postas perkeltas: 2009-04-06 15:46:26 Jo reiks čia į naują temą viską kelti "fleimas apie kažkokį RM". Iš asmeninės patirties ir matytų daugybės interneto projektų pasakysiu - niekados nereikia užsibrėžti kažko kosmiško, kas po to patirtų fiasko. Realiai ne viena įmonę mačiau, kuri investavusi kelis ar kelioliką tūkstančių į portalą, galiausiai supranta kad norėjo visai ne to, arba jiems to nebereikia.

Pats asmeniškai kuriau savo TVS - pradėjau dar 2005'ais, tuomet mane domino visi tie games.lt įvykiai, bei buvau, galima tikrai sakyt, NFS žaidimo fanas. Tačiau realiai, kai turi didžiulį projektą, o žinių tuo metu dar tik sėmiausi, viskas judėjo tikrai lėtai.
2006 vasarą pasirodė 1 portalo versija - pasirodo norėjau ne to. Sėdau vėl prie kodingo.
2007 sausį pasirodė antra portalo versiją - kažkokia buvo naivi konkurencija su Nepster tuomet, kad abu savo TVS'us atidarėme vienu metu, ir abu pasižymi analogišku lankomumu, t.y. tikrai neįsipūdingu.
Bet ir antra portalo versija nebuvau patenkinas, turėjau dar daugybę idėjų ir pradėjau dirbti prie trečiosios portalo versijos. Trečiąją dariau jau turėdamas tikrai nemažą kodingo patirtį, tad galėjau sukurti kur kas sudėtingesnes sistemas.
Trečią versiją pabaigiau 2007 liepos viduryje. Po to dar iki beveik metų pabaigos sekė nedideli minor atnaujinimai tai pačiai trečiai versijai.

Bet kas juokingiausia, tačiau net pats nepajutau, bet man rodos dar antrosios portalo versijos kūrimo metu pradėjau jausti kad manęs tie žaidimai nelabai ir domnti pradeda, ir su kiekviena diena vis mažiau.
Galu gale pabaigęs trečiąją versiją, sėdėti prie portalo noro turėjau iki 2008 pradžios. Po to galutiniai išsisėmiau, bei padariau keletą išvadų - tai ne forumas - sukurti ir išlaikyti naujienų portalą esant vienam yra be šansų. Naujienų portalui reikalinga bent 10 žmonių rašančių naujienas. Todėl po 2007 pabaigos piko(berods ~700-800 unikalių į dieną, bei ~7-8k peržiūrų) lankumas pradėjo mažėti.

Kitas dalykas kurį supratau, kad per tuos 3 metus: 2005,2006,2007 - smarkiai pasikeitė mano pomėgiai ir užsiėmimai, bei galimo skirti laiko tinklapiams kiekis. Todėl padariau dar vieną išvadą - 95 proc. atveju geriau apsiriboti specifiškumu ir greitu pabaigimu. Kodavimas ir updeitai turėtų būti tik antroje vietoje.
Realiai normaliam projektui padaryti, kad jis dar būtų ant bangos, reikėtų tilti į 3-4 mėnesius nuo projekto sugalvojimo iki atidarymo. Ir išmokti sugebėti maksimaliai išnaudoti tai, ką turi. Nesvarbu tas kodavimo lygis ar supersudėtingas saugumas iš karto. Tai atima daugybę laiko, o rezultate pamatai kad buvo paskubėta.

Dar iš internetinės statistikos - jeigu tinklapis yra "daromas" metus ar daugiau, tai 90 proc. kad jis po darymo ir vėl gali būti daromas, keisis savininkai ar tinklapis merdės.

Beje, geriausi projektai dažniausiai gimsta iš mažiausių, išsivystydami iki didelių. Pradėti nuo maksimalizmo yra neteisingas sprendimas. Taip pat, kaip taisyklė, geriausi projektai dažnai būna būti kurti nuo 3-4 dienų iki 2-3 savaičių. Tuomet didžiausias entuziazmas ir tinklapis turi didžiausias galimybes plėstis.

----------------
Dabar kitas aspektas - tinklapio niša. RM - r-music? Žmonės, ką Jūs sau galvojate apie tokius tinklapius prieš juos kurdami. Kas ten bus? Socialinis portalas? Jei taip, tai prie ko tas r-music. Jeigu su muzika, tai kas - warezas? Torrent trackeris? Abu pastarieji beveik neturi šansų išgyventi be milžiniškų investicijų ir 50-60 žmonių komandos.
O gal tai naujienų portalas - rašysit apie muzikos pasaulį? Ar pagalvojat su kuom konkuruosite? Delfiu, bomba, supermuzika? Tam nėra jokių galimybių jeigu neturite 5-6 reporterių ir grandiozinio biudžetos su grandioziniu žmonių kiekiu.
Jeigu užsiimsite vertimu ar copy-paste, tai vargu ar bus sėkmingas portalas.

Beje, apie socialinius portalus(frype, pazintys, one) - jų rinka Lietuvoje ant tiek persisūdžiusi, kad arba tinklapis turi būti itin specifiškas, arba yra tik vienas variantas - nusipirkti kitą portalą, kam galima iškart būtų ruošti ne mažiau kaip 500-600Lt(už mažesnes sumas nieko doro ko tikitės negausite).

Kitas aspektas. Portalas turi išgyventi bent 1 metus, kol pradėsite pajusti atoveiksmį. Tuos vienerius metus reikia itin daug investuoti ir finansiškai ir laiko atžvilgiu. Aukoti tikrai nemenką dalį laisvalaikio, arba samdyti komandą - beje iš samdytų visuomet naudos kaip iš ožio pieno - jie niekuomet neprilyks portalo fanams ar entuziastams, kurie gali padaryti 10x daugiau, vien dėl savo pasišventimo portalui. Tokių žmonių niekuomet nereikia pražiopsoti, leisti ir duoti jiems moderų/adminų teises(nors ir ribojant jas, bet tik tiek, kad tai nebūtų atgrasu) - taip jie padarys klaidų, nesamonių, galbūt galiausiai bus pašalinti - bet būtent jie ir yra bei bus pagrindinis portalo variklis.

Dar vienas svarbus dalykas - iš senų krienų, koderių, sėdinčių 3 ir daugiau metų toje srityje nesitikėkite kažko grand. Žmogus apytiksliai išsisemia per 2-2,5 metų toje srityje. Jo aktyvumas 90 proc. atveju jau nebegalėtų lygintis su entuziastais naujokais. Todėl niekada nepulkite lysti tiems, kurie argumentuoja save kaip veikėjus su didele patirtim. Iš jų daugiau prastovos, nei naudos. Todėl jeigu komandos nesudarys švieži žmonės, didelė tikymybė kad darbai ir projektas strigs.
Naujokai visuomet pasižymi nedideliais reikalavimais, bei mažu kritikos kiekiu - jie sugeba džiaugtis tuo, kas yra. Ne tai kaip dauguma mūsų, senbuvių, savo srityse sėdinčių 3+ metų.

Dėkoju tiems kas skaitė.

Redagavo ozzWANTED· 2009 Bal. 6 15:04:26