Temos pavadinimas: WordPress, Shopify ir PHPFusion programuotojų bendruomenė :: Google perspėja: besinaudojantiems internetu gali tekti keisti savo vardą ar pavardę

Parašė ozzWANTED· 2010 Rugp. 19 00:08:57
#1

Eriko Šmito, Google vykdančiojo direktoriaus, padarytas pareiškimas nustebimo daug ką.

Google perspėja: besinaudojantiems internetu gali tekti keisti savo vardą ar pavardę

„Aš nemanau, kad visuomenė supranta, kas nutinka, kai viskas yra prieinama, žinoma ir įrašoma visų ir visuomet“. Žmonių paliekami duomenys internete kelia rimtą grėsmę, ir teigia, kad dauguma jų vieną dieną turės pasikeisti vardus, kad pabėgtų nuo kibernetinės praeities.

Toks pareiškimas apstulbino ne vieną, nes jį paskelbė žmogus, kurio kompanija susikrovė milijardus iš to, kad tobulino informacijos apie mus kaupimo, saugojimo ir suradimo technologijas. Dabar E.Schmidtas pripažįsta, kad žmonių paliekamas milžiniškas asmeninės informacijos kiekis tinkle gali būti kenksmingas.

Žmogus, kuris kartu su „Google“ įkūrėjais Sergey Brinu ir Larry Page'u valdo didžiausią pasaulyje paieškos sistemą, mano, kad jauniems žmonėms ateityje, norint panaikinti internetinius pėdsakus, gali tekti net keisti savo tapatybę.

„Aš nemanau, kad visuomenė supranta, kas nutinka, kai viskas yra prieinama, žinoma ir įrašoma visų ir visuomet, - sakė jis dienraščiui „Wall Street Journal“. - Mes iš tikrųjų turime mąstyti apie tokius dalykus, kaip visuomenė.“

Tokios mintys įskėlė diskusijas dėl to, kiek daug asmeninės informacijos žmonės palieka internete ir kaip vėliau įmanoma ją ištrinti. Turbūt jokia kita pasaulio kompanija neprisidėjo tiek prie asmeninės informacijos prieinamumo kaip „Google“. Anksčiau milžiniškiems tokios informacijos kiekiams surinkti prireikdavo mėnesių, dabar - vos kelių pelės klavišo spūstelėjimų.

„Google“ užsidirbo milijardus iš duomenų saugojimo, kuris leidžia atsekti vartotojų paieškos įpročius ir taip suteikia galimybę klientus atakuoti personalizuotomis reklamomis.

Kalifornijos internetinio verslo milžinas taip pat vienas pirmųjų pradėjo kurti tinklalapius, kuriuose galima atvirai dalintis informacija. „Google“ valdo „You Tube“, didžiausią vaizdo medžiagos dalinimosi puslapį, jis kontroliuoja milijardus mūsų laiškų per „gmail“ elektroninio pašto sistemą. O jeigu jūs gyvenate dideliame mieste, gali būti, kad „Google Street View“ automobilis nufotografavo jūsų namo duris. Pastarojo meto pranešimai sufleruoja, kad „Google“ ketina įsitraukti į socialinių tinklų rinką - daugiausia rūpesčių dėl privatumo keliančią interneto sferą.

Globalaus socialinių tinklų populiarumo dėka (maždaug 600 mln. vartotojų turi savo asmeninius profilius tinkle) draugai, potencialūs darbdaviai ir priešai gali prieiti prie fotografijų, video medžiagos ir tinklaraščių, kurie seniai buvo pamiršti. Neseniai vienas „The New York Times“ apžvalgininkas mūsų dabartinį pasaulį apibūdino kaip amžių, kurį lemia „neįmanomybė ištrinti publikuotą praeitį ir judėti toliau“.

Tačiau pastebima, kad E.Schmidto perspėjimas nesiderina su jo kompanijos etika. Interneto technologijų naujienų tinklapio „The Register“ atstovas Chrisas Williamsas sakė: „Viską įrašyti ir padaryti tai prieinama visiems ir visuomet yra „Google“ deklaruota misija, ir ji kraunasi gražius pinigus iš to, kad visuomenė nesuvokia to padarinių“.

Kitas tinklaraštininkas ironiškai priminė, kaip 2005 metais „Google“ visiems metams į juoduosius sąrašus įtraukė internetinių technologijų žurnalą „Cnet“. Šis straipsnį apie „Google“ saugojimo sistemos keliamas privatumo problemas iliustravo konkrečiu pavyzdžiu - paviešino E.Schmidto atlyginimą, kaimynų vardus, kai kuriuos jo pomėgius ir politines aukas. Visa ši informacija buvo ištrinta iš „Google“ paieškos.

Kol vieni tinklaraštininkai ir forumai reagavo skeptiškai, kiti sveikino E.Schmidto atvirumą. „Jo komentaras yra šiek tiek ironiškas, bet taip pat - pačiu laiku“, - teigia Dylanas Sharpe'as iš „Big Brother Watch“, kuris rengė kampaniją prieš „Google Street View“ duomenų rinkimą.

Jis pridūrė: „Google“ yra kompanija, kuri specializuojasi sužinoti, kur tu esi, ką tu veiki ir su kuo tu kalbiesi. Tai šiurpi perspektyva, nors „Google“ vartotojai savanoriškai sutinka su jų duomenų rinkimu“.

„Žmonės nesupranta, kad kai tik įdedi ką nors į internetą, iš karto prarandi šios informacijos kontrolę ir valdymą, - aiškina „Trend Micro“ kibernetinio saugumo ekspertas Rikas Fergussonas. - Bet kas gali parsisiųsti, išsaugoti ir platinti tą informaciją, tai išsprūsta iš tavo rankų.“


Šaltinis (C)LRytas.lt

Redagavo ozzWANTED· 2010 Rugp. 19 00:08:10