Temos pavadinimas: WordPress, Shopify ir PHPFusion programuotojų bendruomenė :: PHP-Fusion ateitis

Parašė mirkus· 2017 Spa. 21 00:10:54
#1

Parašiau chat'e tokią žinutėlę, bet atrodo, jog simbolių limitas užsimetė. Sakyčiau, čia yra bug'as šitame saite. Jeigu limituojate žinutės ilgį, turėtų būti aiškiai tas nurodyta. Tą galima padaryti metant error'ą arba tiesiog nukerpant tekstą, t.y. neleidžiant daugiau rašyti. Kaip patogiau, bet iš UI/UX pusės tai gaunasi visiškas fail'as šioje vietoje.

O šiaip man įdomu, kaip PHP-Fusion gali turėti kažkokią ateitį apskritai. Ar yra vizija kažkokia? Jeigu taip, tai kokia? Kiek suprantu, dabar fusion'as skirtas paprastiems user'iams, kurie nenori vargti kurdamiesi saitą. Tai tas neblogai yra visai. Susimeti failus į servą, paleidi 'install.php' (anksčiau, kiek pamenu, buvo 'setup.php', bet principas tai tas pats) ir viskas įsirašo. Bet va yra toks dalykas - jeigu user'is yra visiškai neišmanantis, kaip naudotis hostingo teikiamais privalumais, jis iki susimetimo step'o net neprieis. Bet jis nori turėti saitą. Ir samdys kažką, kas jam įmes tą saitą ir suinstalins.

Tai va šioje vietoje galima eiti toliau. Sakykime, sukurti kokį nors apps'ą (kad ir ant Qt parašytą, jog būtų cross-platform), kuris automatiškai prisijungia prie user'io nurodyto FTP servo, sumeta fusion'ą ir jį įrašo. Tai yra, user'is labiau nori viską pasidaryti vienu click'u be ėjimo per krūvą step'o. O po to jau turėti saitą ir jį pasikonfiginti per adminkę be jokių error'ų.

Tačiau situacija apie PHPF dabar. Deja deja, bet jį developina visiški lameriai arba žmonės, kurie šiaip mėgsta užsiimti opensourceingu, bet nėra tikrieji pro developeriai. Tikėtina, pastarieji turbūt ir palaiko šitą TVS.

Tada kyla kitas klausimas. O kas lems, jog, augant user'io, norinčio saito, verslui, jis ir toliau liks su fusionu? Kodėl jam nebus geriau investuoti pinigus į kitą sistemą, kuri būtų patikimesnė? Va čia PHP-Fusion ir fail'ina, nes visiškai ignoruoja verslo logiką, scale'inimąsi.

Tada apibendrinant viską. Fusion'as, atrodo sugeba atsitiktinai eiti gera linkme. Bet reikėtų daugiau aiškumo, tikslingumo ir konkretumo. Jeigu tas būtų, tai tada fusion'as turbūt ir nemirs. Kitaip sakant, trūksta šių dalykų dabar fusion'e:
1. Abstraktaus duomenų bazės sluoksnio. Net ir dabar PHP-Fusion sugeba palaikyti tik MySQL. Tai yra riba, kurią reikėtų apeiti. Rimtas CMS'as turi sugebėti palaikyti bent kelias labiausiai naudojamas šiuo metu duomenų bazes.
2. Resursų kūrimo ir nuskaitymo variklis. Dabar atrodo, kad vienintelis išorinis resursas fusion'e - paveiksliukai. Bet realiasi tai gali būti bet kas, tad nereikėtų apsiriboti vien tik image'ais.
3. Migracijos variklis. O čia rimtai svarbu. Sakykime, naudoju Wordpress ir svarstau pereiti prie fusion'o. Ką man daryti, kad visus duomenis iš wordpress'o permesčiau į fusion'ą? Na rankutėmis viską perkelti turbūt... O kodėl to neina automatizuoti?

Taip kad fusion'as turi kur tobulėti, ir kryptys tobulėjimui aiškios. Jeigu tos kryptis bus įgyvendintos, fusion'as ateitį turės. Kitu atveju bus mirtis.

Redagavo mirkus· 2017 Spa. 22 02:10:43