Temos pavadinimas: WordPress, Shopify ir PHPFusion programuotojų bendruomenė :: PHP-Fusion ateitis

Parašė mirkus· 2017 Spa. 22 22:10:35
#3

ewl parašė:
<...>

Nuo v9 palaiko PDO ir MySQLi.

Tas vis tiek nekeičia situacijos. PDO yra tik PHP lib'as kaip abstrakcija naudoti duomenų bazę. Kaip tai buvo "mysql_* and friends", taip vietoje to atsirado aukštesnio lygio abstrakcija. Ir gerai, kad PHP-Fusion tą ėmė naudoti. O va MySQLi support'as nėra kažkas wow, nes tai yra tas pats MySQL veikiantis kaip extension'as, skirtas quer'inti... MySQL'ą... Kita vertus, žiūrint iš kodo, tai chebra ten tiesiog sumetė tą abstrakciją, bet paliko tas pačias užklausas nepasirūpinę, jog atsirastų kažkoks tai interfeisas ORM'ui, kas jau įgalintų bent jau pradėti rašyti ORM'o implementacijos engine'us ir plėsti PHP-Fusion galimybes palaikyti ne tik MySQL, bet ir ką nors daugiau. :)

Va tarkim būtų pasikeitimas, jeigu PHP-Fusion turėtų tokį core'ą, jog būtų įmanoma parašyti driver'į, pavyzdžiui, kokiam Raven DB. Tiesiog tai yra NoSQL'inė DB, kuri yra greita ir paprastam saitui nėra problemos to naudoti. Bet Raven DB turi kitų privalumų, susijusių su tam tikrų užduočių vykdymu. O dar geriau būtų, jeigu apskritai būtų įmanoma vienu metu naudoti kelias duomenų bazes. Sakykime, man niekas nedraudžia pakurti MySQL, Raven DB ir dar kokį Postgre SQL ant to paties servo. Ir gal aš matau prasmę visas šis DB naudoti skirtingoms užduotims atlikti? Ir va norėčiau, jog man užtektų PHP-Fusion utilizuoti visam tam funkcionalumui.

Tad iš esmės kryptis fusion'ui, kurią matau, tai jam reikėtų tapti framework'u, kuris dalinai implementina ką reikia, jog būtų galima pasileisti saitą. Va, licencija padori yra, trūksta tik turbūt vizijos jiems iš šito reikalo išspausti totalų maksimumą.