Temos pavadinimas: WordPress, Shopify ir PHPFusion programuotojų bendruomenė :: PHP-Fusion ateitis

Parašė ozzWANTED· 2017 Lap. 4 21:11:45
#10

Tie laikai, kai investuotojai dalina pinigus praėjo. Jeigu jie išvis kada buvo, nors gal ir buvo kurį laiką, kokiam Silicon Valley. O visur kitur tai ką gali gauti lengviau tai banko paskolą verslui, kurią reikės grąžinti. Tai tikrai nėra gera idėja, tai ne lizingas automobilio ar ofiso patalpų pirkimas. Tad vienintelis logiškas sprendimas yra dėti savo lėšas, nepaisant to ar programuosi kažką ar neprogramuosi. Be 20,000 EUR'ų šiais laikais nieko nepadarysi. Tad tuos pinigus reikės įdėti bet kuriuo atveju. Jeigu esi sukaupęs santaupų, tiki šiuo projektu, gali padaryti savo bent 5,000 EUR įmoką, kaip savo dalį, tada parašyk į gamespot TŠK ltu GMAIL'ą. Jeigu nori programuoti metus - irgi gali parašyti, bet turi suprasti, kad bet kuriuo atveju vis vien kažkas turės įnešti pinigus - kitu atveju tai tik vaikų fantazijos. Dar kitas dalykas, prisidėdamas prie komandos turi atsisakyti per didelių ambicijų, ir nerealių vizijų. Aš, Creatium, ar kuris kitas co-founderis visad išklausys į protingas mintis ar pasiūlymus, bet turi suvokti, kad toks projektas pirmiausia yra filantropija, kurio esminė nauda yra politika, reputacija, pažinčių tinklas, o ne finansinė grąža.
Kitiems metams turime įvairių idėjų. Bet jokių pažadų čia nedalinsiu. Beje, investavimas liečia visus be išimties. Vadinasi savo laiku ir man savo lėšas taip pat reikės įdėti. Dėl to, kad aš tikiu šiuo projektu, ir jo vizija. Ir kiekvieną dieną matydamas pyktį kylantį žmonių prieš Facebook, prieš Microsoft'ą, kuris dabar dar ir Linked'ą su Outlook'u apjungė, tikrai žmonės vis labiau pradeda rūpintis savo gyvenimo kokybe ir gerbti privatumą. Žmonės nebenori, kad korporacijos joms diegtų į galvas, už ką balsuoti, su kuo susiconnectinti, kas geras o kas blogas. Stackoverflow'as irgi nudegė. Užvakar buvo straipsnis TC'e, kad jie 20% layoffiną darbuotojų, iš esmės visus 3rd party hiringo servisus, nes vos nepaklydo, kas jie yra - ar dev community, ar hiring'o platform'a pilna reklamos, tad jie grįžta prie savo ištakų.

Ir man labai nepatinka tas žodis 'gaivinimas'. Gaivina tuos kurie negali egzistuoti be pinigų, užsidaro ir pan. Su bendruomenėmis, yra kiek kitaip - tai iš esmės labiau žengimas su tų dienų technologijomis, inovacijomis ir poreikiais.

Ir kai kalbu ten apie 20,000 EUR'ų, tai kalbu apie mažiausiai, kad apskritai kažkas pasikeistų. Tikrai galima ir 100,000 EURų sudėti be jokių didesnių problemų. Tad visad reikia suvokti savo ambicijų dydį, kas realu, o kas ne. Mačiau ne vieną projektą, kur ir 30 milijonų ES lėšų sudegino pilotiniams projektams. O čia veikianti, egzistuojanti ir žinoma bendruomenė su daugiau nei 10 metų istorija. Tad žengti žingsnį ten, kur 10 metų kapitalas yra, yra daug lengviau nei pakeisti pasaulį su pilotu.