Temos pavadinimas: WordPress, Shopify ir PHPFusion programuotojų bendruomenė :: Sportas ir viskas šia tema

Parašė flapas· 2010 Bir. 13 20:06:24
#858

Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančio pasaulio futbolo čempionato D grupės kovas pradėjo Serbijos ir Ganos nacionalinių vienuolikių dvikova. Visą susitikimą žaidimo vadžias savo rankose laikę afrikiečiai, mačo pabaigoje išnaudojo vieno žaidėjo pranašumą ir šventė pergalę minimaliu rezultatu – 1:0 (0:0).
Didinti straipsnio tekstą Mažinti straipsnio tekstą

Kitose D grupės rungtynėse sekmadienį dar varžysis Vokietijos ir Australijos nacionalinės vienuolikės.

Serbijos ir Ganos futbolininkų dvikova vyko Pretorijos mieste įsikūrusiame „Loftus Versfeld“ stadione, kuriame varžybas gali stebėti iki 42,8 tūkst. žiūrovų. Varžyboms teisėjavo arbitras iš Argentinos Hectoras Baldassi.

Aktyviau susitikimą pradėjo Ganos rinktinė. „Juodosiomis žvaigždėmis“ pravardžiuojami futbolininkai jau pirmosiomis minutėmis surengė ne vieną pavojingą ataką. Afrikiečiai ir toliau tvirtai laikė mačo vadeles savo rankose, tuo tarpu serbai buvo priversti akylai gintis ir tenkintis retomis viešnagėmis prie varžovų vartų.

Pirmajam kėlinui artėjant prie pabaigos Ganos rinktinės atakų škvalas kiek aprimo ir žaidimas išsilygino. Per pirmas 45 minutes komandoms įvarčių įmušti nepavyko (0:0).

Po pertraukos pavojingesni toliau atrodė Ganos futbolininkai, tačiau jiems vis pritrūkdavo sėkmės ir taiklumo paskutiniais atakos momentais. Serbų situacija pasidarė dar sudėtingesnė 74 minutę. Neleistinai varžovų puolėją sustabdęs gynėjas A.Lukovičius buvo „apdovanotas“ antrąja geltonąja kortele ir buvo priverstas palikti aiktelę.

Nors po šio epizodo serbai surengė keletą labai pavojingų išpuolių, tačiau Ganos futbolininkai netrukus išsiveržė į priekį. Z.Kuzmanovičius sužaidė ranka savo baudos aikštelėje ir mačo arbitras nedvejodamas parodė į 11 metrų žymą. Baudinį sėkmingai realizavo A.Gyanas (84 min.).

Pačioje mačo pabaigoje A.Gyanas dar pataikė į virpstą, tačiau rezultatas nebepasikeitė ir Ganos futbolininkai čempionatą pradėjo svarbia pergale – 1:0.

Geriausiu rungtynių žaidėju buvo išrinktas vienintelio įvarčio autorius Ganos puolėjas A.Gyanas.

-------------------------------------------------------------------------

Viena didžiausių 2010 metų pasaulio futbolo čempionato Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) favoričių vadinama legendinio Diego Maradonos treniruojama Argentinos futbolo rinktinė pergalingai pradėjo kovas B grupėje. Geriausio planetos futbolininko Lionelio Messi vedami argentiniečiai 1:0 (1:0) palaužė Nigerijos vienuolikę.

Argentiniečiai po šios pergalės pakilo į pirmąją B grupės vietą, kurią dalinasi su Korėjos Respubikos rinktine. Pastaroji taip pat šeštadienį be didesnio vargo 2:0 (1:0) įrodė savo pranašumą prieš Graikijos futbolininkus.

Mačas tarp argentiniečių ir nigeriečių vyko „Ellis Park“ stadione Johanesburge, kuriame telpa 62,6 tūkst. žiūrovų. Mačo arbitras – Wolfgangas Starkas iš Vokietijos.

Dvikova prasidėjo be didesnės žvalgybos. Argentinos rinktinės lyderis Lionelis Messi vienas kelias atakas iš eilės sudraskė varžovų gynybą, tačiau Nigerijos futbolininkams vargais negalais pavyko apsiginti. Visgi jau 6 mačo minutę krito pirmasis įvartis. Po argentiniečių pakelto kampinio be priežiūros likęs G.Heinze įspūdingiu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į V.Enyeamos ginamus vartus (1:0).

Greitai atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje nigeriečiai nesutriko ir surengė ne vieną pavojingą išpuolį. Tiesa, išlyginti rezultato neleido netaiklūs smūgiai. Kėlinio pabaigoje žaidimo sparta sulėtėjo, tačiau argentiniečiai, vedami įspūdingai rungtyniavusio L.Messi, toliau tvirtai laikė mačo vadžias savo rankose.

Žaidimo kryptis nepasikeitė ir po didžiosios pertraukos. Pietų amerikiečiai toliau nuolat atakavo, tuo tarpu afrikiečiai išpuoliais atsakydavo tik kartkartėmis. Ne vieną puikią progą pasižymėti turėjo argentiniečių lyderis L.Messi, tačiau Nigerijos rinktinę gelėjo įspūdingai žaidęs vartininkas V.Enyeama.

Nors D.Maradonos auklėtiniai dvikovoje sukūrė tikrai ne vieną šimtaprocentinę progą pasižymėti, tačiau pasiųsti kamuolį į varžovų vartus vieniems iš pirmenybių favoritų pavyko tik kartą. Nepaisant to, jie šventė pergalę minimaliu rezultatu 1:0 (1:0).

Geriausiu rungtynių žaidėju buvo išrinktas ne kartą savo komandos vartus gelbėjęs nigeriečių vartininkas V.Enyeama.

„Man šios rungtynės buvo puikios. Ypač todėl, jog žaidžiau prieš tokią fantastišką komandą kaip Argentina. Didžiuojuosi savimi, jog leidau jiems įmušti tik vieną įvartį.“